„Publiczność wstała z miejsc”: Andrea Bocelli oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi

W sobotę 26 stycznia w gdańskiej Ergo Arenie odbył się koncert chyba najsłynniejszego na świecie tenora – Andrea Bocellego. Muzyk postanowił podczas wydarzenia oddać hołd zmarłemu dwa tygodnie temu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

Na koncert Andrea Bocellego Ergo Arena w Gdańsku wypełniła się do ostatniego miejsca. Biletów w sprzedaży nie było już od dawna i trudno się dziwić, ponieważ muzyk rozpoznawalny jest na całym świecie. Podczas koncertu w Gdańsku wykonał niezwykły gest.

Pod koniec wydarzenia Bocelli zwrócił się do publiczności słowami:

„Ten utwór, piękną modlitwę, chcę zadedykować wyjątkowej osobie”.

Następnie muzyk zaśpiewał pieśń „Ave Maria pietas Vuletica”, a na ekranie za nim wyświetliły się zdjęcia tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Dołączone były do nich teksty „Paweł Adamowicz – Prezydent Gdańska 1965-2019” oraz „Panie prezydencie, nigdy o Panu nie zapomnimy”. Publiczność za ten gest nagrodziła tenora owacjami na stojąco.

Co ciekawe, Andrea Bocelli i Paweł Adamowicz mieli okazję spotkać się osobiście. Miało to miejsce po koncercie muzyka, gdy prezydent Gdańska wraz z małżonką zostali zaproszeni do jego garderoby.

Share