„Jest też przybliżona data”: znamy polskie miasto, w którym odbędzie się Eurowizja Junior

Dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel w ubiegłorocznej Eurowizji Junior, w tym roku to Polska ma prawo do organizacji kolejnego konkursu.

Jakiś czas temu Telewizja Polska potwierdziła, że takie wydarzenie zostanie zorganizowane, a teraz pojawiła się informacja, że konkurs odbędzie się w Krakowie.

W ubiegłym roku Eurowizja Junior odbyła się w Mińsku na Białorusi. Polskę reprezentowała zwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids”, Roksana Węgiel, która zaprezentowała utwór „Anyone I Want To Be”. Piosenka przypadła do gustu jurorom i publiczności na tyle, że polska wokalistka zwyciężyła.

Telewizja Polska już jakiś czas temu poinformowała, że podejmie wyzwanie organizacji kolejnej edycji konkursu. Podobnie jak to jest w przypadku „dorosłej” wersji Eurowizji, tak samo w Eurowizji Junior prawo do organizacji ma kraj zwycięzcy. Wiele wskazuje na to, że w tym roku konkurs odbędzie się w listopadzie.

Na temat organizacji konkursu wypowiedział się dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców, Noel Curran. „To prawda, TVP będzie organizatorem Konkursu Eurowizji dla Dzieci.

Konkurs ten rozwija się z roku na rok, jeżeli chodzi o publiczność, liczbę uczestników, jeżeli chodzi o jakość. To jest bardzo istotne wydarzenie.

Cały czas zastanawiamy się, jak pozyskać młodych odbiorców, a tutaj mamy platformę, dzięki której możemy zyskać miliony, a nawet dziesiątki milionów młodych odbiorców w całej Europie.

Jest to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać” – mówił.

Share